Kurumsal Kimlik

Logo / Amblem I Antetli Kağıt I

Makbuz I Diplomat Zarf I
Kartvizit I Dosya I Bloknot I

E-mail ve Yazışma Görselleri I 

Muhasebe Dokümanları I 

Sürekli Form I Fatura I İrsaliye

 

kurumsalkimlikbilajans2

Kurumsal Kimlik Tasarımında Neden
Bil Ajans?

Bil Ajans olarak kurumsal kimlik, kurumsallaşma ve markalaşma konusunda kendini yetiştirmiş tecrübeli ve dinamik bir ekibiz, en iyilerle birlikte yaptığımız ve Kurumsal Kimlik ve Marka konusunda deneyimli bir ajans arıyorsanız olarak doğru adrestesiniz.

Logo

Logo kurumsal kimliğinizin temelidir. İyi bir logo, bir firma için en akılcı ve getirisi olan yatırımdır. “Kaliteli hizmet veren bir firmanın kaliteli bir logosu olmalıdır” anlayışına birçok başarı öyküsünün altında iyi bir logo tasarımı yatar.

Kartvizit

Bütün dünyada kullanılacak şekilde global ölçü standartlarına uygun, markanın iletişim bilgilerini açık şekilde iletilmesini sağlayan fonksiyonel malzemedir. Kartvizitin standart ölçüsü 85 mm genişliğinde 55 mm yüksekliğine sahiptir. İsteğe ve duruma göre dikey olarak kullanılabilir. Kullanılan kağıdın kalınlığı ve gramajı diğer evraklarla uyum içerisinde olmalıdır.

Diplomat Zarf

Kurum kimliği içerisinde yer alan şirket içi ve şirket dışı yazışmalarda kullanılan zarf türüdür farklı ebatları olmasına rağmen genellikle 11 cm yüksekliğinde ve 24 cm genişliğinde olur. Diplomat zarf türleri pencereli, penceresiz olarak ikiye ayrılmaktadır.

Fatura

Profesyonel imaj oluşturan resmi evraktır, marka logosu faturanın sağ üst köşesinde iletişim ve diğer bilgiler altında yer almaktadır. Kurumun ihtiyacına göre irsaliyeli olarak da tasarlanır. Ölçüleri kullanım alanlarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Sevk İrsaliyesi

Sevk irsaliyesi profesyonel imaj oluşturan fonksiyonel resmi evrak malzemesidir. Marka logosu irsaliyede sağ bölümde iletişim ve resmi bilgiler hemen altında, sol köşede yazışma bilgileri ve diğer resmi bilgiler ise orta bölümde yer almaktadır. Sevk irsaliyesi dört ana başlıktan oluşmaktadır, bunlar açıklama, miktar, birim, ambalaj durumu olarak ayrılır. Sevk irsaliyesinin alt bölümünde ise teslim alan ve teslim eden kişiler ve tarih bilgileri yer almaktadır.

Gider Pusulası

Gider pusulası firma ve kurumların vergilendiremediği giderlerin kaydını resmi olarak tutmaya yarayan formlardır. Örnek olarak vergi yükümlülüğü bulunmayan şahıslarla yapılan ticaret veya hizmetin kaydını tutmak amacı ile kullanılmaktadır.

Çek Bordrosu

Çek bordrosu tasarımı standart içeriğe sahip olup çek tarihlerini yazılı olarak tutmak isteyen kurumlar tarafından kullanılmaktadır..

Antetli Kağıt

21 cm genişliğinde ve 29.7 cm yükseliğinde global ölçü standartlarında markanın logosunun ve iletişim bilgilerinin yer aldığı iletişim amaçlı hazırlanılan fonksiyonel malzemedir.

Devam Kağıdı

Devam kağıdı profesyonel imaj oluşturan fonksiyonel bir kurumsal iletişim malzemesidir, antetli kağıttan tek farkı ise devam kağıdında iletişim bilgileri yer almaz. Kullanılan antetli kağıdının arkasından ikinci veya üçüncü sayfaları yani devam eden metinleri veya içerikler bu kağıda yazılır.

Sunum Dosyası

Sunum dosyası profesyonel imaj oluşturan fonksiyonel malzemedir. Standart dosya ölçüsü 440 mm genişliğe 310 mm yüksekliğe sahiptir. Sunum dosyasının iç yüzüne ve dış yüzüne baskı uygulanabilmektedir. İç yüzünde kartvizit, cd tutacağı ve kalemlik gibi bölümlerde eklenebilmektedir.

Tahsilat Makbuzu

Tahsilat makbuzu ve nakit tahsilat makbuzu olarak kullanılan resmi evrak türleridir. Genel yerleşim standartlarına tüm evraklarda olduğu gibi bu evrak tasarımlarında da aynı olmalıdır ebat olarak genellikle a5 ölçüsünde kullanılmaktadır.

Masraf Belgelendirme Formu

Bu evraklar kurum içi harcamaların resmi olarak tutulmasını sağlayan form tasarımlarıdır. Form içeriği yapılan masrafın detayı, tarih, belgeyi düzenleyenin adı, soyadı ve imzasının yer aldığı bölümlerden oluşmaktadır.

Kaşe

Kaşe tasarımları marka ve kurumların imza olarak kullandıkları ve onayladıkları anlamını taşıyan mühür türleridir. Kaşe tasarımları kullanılacakları alanlara göre farklı ölçülerde ve içeriklere sahip olarak tasarlanırlar. Markanın resmi evraklarda yasal olarak kullandıkları kaşe tasarımlarında firma ismi, iletişim bilgileri, vergi kimlik bilgileri yer almaktadır. Kurumsal kimlik tasarımı ile bütünlük sağlaması açısından logo tasarımı renkli olarak kullanılabilmektedir.

Kurumsal Kimlik, bir kurumun kendisini nasıl gördüğü ve iş felsefesini, temel değerlerini kamuya nasıl göstermek istediğinin temsilidir.
Bil Ajans olarak kurumsal kimlik, markalaşma ve kurumsallaşma konusunda kendini yetiştirmiş tecrübeli ve dinamik bir ekibiz, en iyilerle birlikte yaptığımız ve Kurumsal Kimlik ve Marka konusunda deneyimli bir ajans arıyorsanız olarak doğru adrestesiniz.

Hızlı Teklif Al

Sosyal Medya YönetimiDijital PazarlamaWeb TasarımKurumsal KimlikAkademiOnline İtibar KorumaSEO HizmetleriMarka DanışmanlığıPromosyonMedya PRDiğer…